Make your own free website on Tripod.com

 

Ben Kimim?

Belki merak edenler olur:

1961 yılında Konya'nın Ereğli ilçesinde ailemin ilk çocuğu olarak doğdum. (Ne kadar sevinmişlerdir kimbilir?) Babam o sıralar ne kadar sigara içti bilmiyorum. Ama en azından şuna inanmak istiyorum. Doğum sonrası "Bir oğlum oldu." diye havalara sıçramıştır.

Gözümü açar açmaz ilk sözüm "Daha internet kullanımı yok, neden erken geldim." diye ağladığımı söylerler. (Zaten İnternet'i de benim bu ağlamalarıma dayanamayan biri, halime acıyarak bulmuş. Yani interneti benim sayemde kullanıyorsunuz. Hadi gene iyisiniz.)

İlk orta ve lise öğrenimimi yine aynı ilçede yaptım. (Babam ve Annem memur olmadığı için hiç bir yere sürgün olarak gitmek durumunda kalmadık)

Kazara üniversiteyi kazandım ve 1984 yılında Ankara - Gazi Üniversitesi - Mesleki Eğitim Fakültesi - Ticaret ve Turizm Eğitimi - Büro Yönetimi Ana Bilim Dalı'nı bitirdim.

Aynı yıl kendimi hiç düşünmediğim ama sonradan çok sevdiğim bir mesleğin içinde buldum. Eğitimcilik. İlk tayin yerim Çanakkale'nin Biga ilçesi oldu. 1991 yılına kadar da bu şirin ilçede görev yaptım. Oradan "Bayburt'u sen hiç görmedin şöyle bir dolaş gel." dediler. Eh! İki yıl da orada görevli görünüyorum. (1 yılı askerlikte geçti.)

1993 yılında kapağı Antalya'ya attım. Ve Antalya aşığı oldum. Halen Akdeniz Üniversitesi - Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktayım.

Üretmeyi, yaratmayı seven bir yapım olduğunu belirtmek isterim. Bu nedenle olsa gerek şimdiye kadar 3 adet Bilgisayar Kitabı yazdım. Bunun dışında çeşitli sanat ve edebiyat dergilerinde şiir ve yazılarım yayınlandı.

İşte ben böyle bir insanım. Bir değişim olursa buraya eklerim. Merakla bekleyebilirsiniz.

(Bol parantezli yazıları hiç sevmem. Belli oluyor değil mi?)

Bunlar Kim mi?

Bunlar benim tatlı yeğenlerim.

Bu Umutcan.

Umutcan.JPG (63762 bytes)

Umutcan: Güven amcasını daha çok istediği çikolataları aldığı zaman sever. Onun dışında arada bir " Kötü Güven Amca!" olurum. Bu gidişle bir çikolata fabrikatörünün kızı ile evlenmem gerekecek. Umutcan'ın hatırı için başımı yakabilirim.

Bu da Sıla Ekin.

sila.JPG (32515 bytes)

Sıla Ekin: Maalesef Sıla Ekin'le pek bir araya gelemiyoruz. Ayrı ayrı yerlerde yaşıyoruz. Zaten dayısının kucağına da pek gelmez. Yalnız dayısının mı? Erkeklerin kendisini sevmesine izin vermez. Feminist mi olacak ne?