Make your own free website on Tripod.com

ÖNERİLEN HİSSELERİN ALIŞ - SATIŞ KURALLARI

Öneriler bölümü her gün düzenli olarak kontrol edilecektir. Kriterlerime uyan bir kağıt bulamazsam yeni öneri yapılmayacaktır. Hafta içinde yeni bir kağıt yakalarsam öneri listesine eklenecektir. Önerdiğim kağıtlardan tekniği dönenler olursa sat verilecektir. Dikkat edeceğiniz bir konu da Tarama Sonuçlarında verdiğim Mal Toplanan ve Mal Çıkılanlara bakarak önerilerim arasında Mal Çıkılanlar listesinde bulunanlar varsa çok yüksek kar beklemeden seans içinde duruma göre satınız.

Endeks'in gün içinde %5 ya da daha çok düşeceğini tahmin ediyorsanız ne olursa olsun senetlerinizi satın. Burada Sat verilmesini beklemeyin. Sat bir gün sonra verileceği için böyle durumda zarar daha çok olacaktır.

Hisse Adı: Önerilen hisse

Öneri Tarihi - Alış : Burada önerdiğim tarih yazılacaktır.

Kapanış: Öneri tarihinde hissenin kapanış fiyatı.

Stop Loss: Öneri ya da alım yapıldıktan sonra hissenin zararına da olsa satış fiyatıdır. Hisse bu değerin altına düşse de bu değerden satılmış sayılacaktır.

Alış: Öneri tarihinden bir gün sonraki 1. Seans ortalama bir fiyattan alındığı varsayılacaktır. (1. seans sonunda al vermişsem 2. seans geçerlidir.)

Öneri Sonucu: Hisse önerildikten sonra tut-sat-al şeklinde olacaktır.

Satış Tarihi: Sat verildiğinde ya da stop loss dan satışın tarihi.

Satış: Stop Loss dışında benim sat dediğim günden sonraki 1. Seans ortalama bir fiyattan satıldığı varsayılacaktır.  (1. seans sonunda sat vermişsem 2. seans geçerlidir.)

Gün: Kağıtların elde tutulduğu gün sayısı.

Kar/Zarar: Hissenin % (yüzde) olarak kar ve zararı.